Made in Italy

Antyczny nóż rzemieślniczy z rogiem lub drewnianą rączką Made in Italy - Mugello

  • Made in Italy
  • Kod: MUGELLO
zł 675,06 zł 843,83 -20%
Materiał Stal i róg / drewno
Dostawa 15/30 dni roboczych
Długość (cm) 27

Ręcznie robiony nóż Mugello wykonany z rogu lub drewna i stali Made in Italy.

Ta linia noży regionalnych jest częścią starożytnej tradycji i jest wykonywana ręcznie przez mistrzów krojenia, którzy są ekspertami w branży, którzy szanują tradycyjne techniki, dzięki czemu udało im się przywrócić do życia zastosowania i zwyczaje miejsca. Tego typu noże są typowe dla różnych stolic i obszarów Półwyspu Apenińskiego, a dzięki zamiłowaniu do tradycji przywracają do życia kulturę i zwyczaje z przeszłości, tym samym potrafią opowiedzieć kawałek historii.

Ten nóż jest wierną reprodukcją " Mugellano " produkowanego od początku XX wieku i jest nożem myśliwskim, który był zawsze używany przez myśliwych Mugello, wyposażony w proste zamknięcie sprężynowe charakteryzujące się wszechstronną konstrukcją i dużym ostrzem ze stali MA5M. . Zamiast tego uchwyt ma metalową konstrukcję pokrytą rogiem lub drewnem oliwnym, co sprawia, że produkt jest solidny, a jednocześnie zapewnia wspaniały elegancki wygląd. Dzięki zastosowaniu tradycyjnych technik i wysokiej jakości materiałów, finalny produkt przywodzi na myśl historię i kulturę minionego okresu, również dzięki dbałości o szczegóły i pasji mistrzów krojenia, którzy wykonują ten produkt ręcznie we Włoszech .

Dostępne wykończenia :
  • róg wołu;
  • róg jelenia;
  • drewno oliwne.
Dostępne opcje :
  • z ekstraktorami;
  • bez ściągaczy.
Uwaga : wykończenia na zdjęciach mają charakter orientacyjny. Każdy uchwyt z rogu wołowego jest wyjątkowy i ma różne odcienie kolorów.
Produkty które mogą cię interesować
Email Newsletter
Newsletter