Tel. +39 0541 623760 od 9.00 do 17.00
 
  • 0
  • 0

Lampy w stylu Tiffany 
Ta sekcja poświęcona jest lampy w stylu Tiffany. Idealny do dekoracji domu w stylu vintage lub retro.
Cenne lampy o ponadczasowym wzornictwie, które zachwycą każdego gościa.

Wśród naszych propozycji znajdą Państwo lampy stołowe w stylu Tiffany z prostą podstawą z żywicy lub przedstawicielkami aniołków lub kobiet. Podstawa rzeźbiarska jest również dostępna w odlewach z brązu lub mosiądzu. Lampy sufitowe w stylu Tiffany z łańcuchem wykonanym z kolorowego szkła lub z perłą w kształcie okrągłym lub prostokątnym.
Wreszcie kinkiety w stylu vintage, idealne do oświetlania domów w stylu retro.
Każda lampa składa się z setek kawałków oryginalnego amerykańskiego szkła Tiffany, pojedynczo składanych pojedynczo przez wykwalifikowanych rzemieślników.

Historia lamp Tiffany'ego:
Kolorowe lampy mozaikowe ze szkła, zwane potocznie lampami Tiffany, są jednym z najpopularniejszych symboli tzw. „Art Noveau” w dziedzinie wyposażenia wnętrz i dekoracji pomieszczeń.
Ten styl, znany również we Włoszech jako Liberty, był szeroko stosowany w latach dwudziestych w Stanach Zjednoczonych, a później w Europie.
Historycznie lampy Tiffany narodziły się pod koniec XIX wieku z pomysłu Louisa Comfort Tiffany'ego, syna najsłynniejszego Charlesa Lewisa, współzałożyciela słynnej firmy jubilerskiej Tiffany & Co. Louis, od 24 roku życia zainteresował się produkcja szkła artystycznego przedmiotów, a następnie założył w 1885 r. własną fabrykę szkła, w której opracował proces produkcji szkła opalizującego, nawiązując szeroko do ideałów ruchu Arts and Crafts założonego w Anglii.
Do głównych działań jego firmy należała produkcja witraży, działalność, która stopniowo się rozwijała, począwszy od produkcji kompletnej gamy elementów wyposażenia.