Tel. +39 0541 623760 od 9.00 do 17.00
 
 • 0
 • 0

Kolorowe Wydruki Ręczne na Płótnie, Nowoczesny Styl - Niepowtarzalność i Włoskie Kunszt

Nadruki na płótnie w nowoczesnym stylu, ręcznie malowane przez włoskich rzemieślników.

Od 1990 roku w warsztacie Lara Marchi stworzyła autentyczne, unikalne i ekskluzywne dzieła sztuki, ręcznie malując starożytne ręcznie tkane tkaniny.

Głównymi cechami kreacji są proporcjonalne geometryczne linie z dobrze dostrojonymi kolorami, tworzone za każdym razem poprzez mieszanie różnych niepowtarzalnych odcieni. Całość jest tak wyważona, że ​​ujawnia harmonię emocji.
Użyte tkaniny, len lub konopie, pochodzą z ręcznych prac wykonywanych na krośnie przez kobiety z Romagny, sztuki rzemieślniczej, która zniknęła na dziesięciolecia.
To są solidne tkaniny stworzone na  długi czas z historią za nimi, ponieważ rodziły się w domach na włoskiej wsi Romagna, gdzie każda rodzina ręcznie wplatała własne tkaniny w krosno i dlatego rozmawiają z nami o życiu, które przeżyli nadal dostarczają nam emocji do dziś.
Niektóre starożytne tkaniny, które Lara fachowo ozdabia ręcznie, pochodzą z początku ubiegłego wieku.

Zastosowane kolory są tworzone bezpośrednio przez artystę w jego warsztacie, zgodnie z przepisem 1600 i są nieusuwalne i odporne na wielokrotne pranie nawet w pralce.
Każda pozycja wymaga dni roboczych, a poszczególne fazy obejmują:
 1. Myć się
 2. Skaleczenie
 3. Manganatura
 4. Przygotowanie kolorów
 5. Malowanie ręczne
 6. Suszenie kolorów
 7. Naprawianie koloru
 8. Prasowanie z maglem
 9. Pakowanie i szycie
 10. Ostatnie prasowanie z magnesem
Cały proces produkcyjny, przeprowadzany jak w 1633 r., Ma naturalnie niewielki wpływ na środowisko i jest ekologiczny, ponieważ zużycie energii jest ograniczone do minimum.
Każde dzieło należy uznać za prawdziwe dzieło sztuki, niepowtarzalne i niepowtarzalne w swoim rodzaju.
Ręczne przetwarzanie na wszystkich etapach produkcji sprawia, że ​​każdy element jest wyjątkowy, a każdy drobiazg, który może wydawać się niedoskonałością, pokazuje, że praca została wykonana przez mistrza rzemieślnika, a nie przez maszynę.