Made in Italy

6 noży Gualtiero Marchesi, Berti wyłącznie dla Viadurini - Caio

  • Made in Italy
  • Kod: CAIO
zł 5.780,69
Materiał Stal nierdzewna
Dostawa 5/8 dni roboczych

Zestaw noży przygotowawczych Gualtiero Marchesi 6-częściowy, wysokiej jakości wyprodukowany we Włoszech.

Zestaw 6 noży do przygotowywania, minimalny asortyment do Twojej kuchni:
- Nóż do pieczenia : z zakrzywionym i ostrym ostrzem. Duża wydajność cięcia, aby uniknąć kruszenia lub łamania plasterków. Piła jest zabroniona.
- Nóż do chleba : jedyny, który będzie miał ząbkowane ostrze. Może być również stosowany do deserów suchych błonnikowych, takich jak tarty.
- Nóż do mięsa i sera : nóż o wielu zastosowaniach, za pomocą tego zwykle dużego noża można kroić wszystkie rodzaje mięsa, ale także sery i warzywa.
- Krajalnica do warzyw : mniejsza i podobna do tej do mięs i serów, jest podobna i przeznaczona głównie do warzyw i drobnych kawałków.
- Nóż do trybowania : ostry i sztywny nóż służy do odkostniania i czyszczenia mięsa z niejadalnych przedmiotów.
- Tysiąc zastosowań : znany jako prosty nóż do obierania, jest dziką kartą kuchni. Ściśle z gładkim ostrzem i wyśrodkowaną końcówką idealną do małych cięć i niezastąpioną przy przygotowywaniu potraw mięsnych i warzywnych, a także doskonale sprawdza się do obierania i obierania.

Ostrza otrzymywane są poprzez cięcie laserowe z blach specjalnej stali tnącej, która pozwala uzyskać bardzo wysoką jakość ostrza (drobne i uporządkowane ziarno bez kucia). Wykonane z pełnym trzpieniem, czyli ostrze jest jednym kawałkiem przechodzącym przez całą rękojeść, posiadają wykończenie powierzchni satynowego ostrza. Produkowane całkowicie ręcznie w małych ilościach i bez podziału pracy, ktokolwiek je zainicjuje, wykańcza je: na każdym ostrzu znajdują się inicjały rzemieślnika, który je wykonał. Obróbka cieplna obejmuje również dochładzanie w temperaturze -80 ° C, aby zapewnić maksymalną wydajność i czas cięcia.

Wersje z uchwytami z pleksiglasu można myć w zmywarce, ponieważ wszystkie nasze uchwyty z pleksiglasu poddawane są specjalnemu procesowi stabilizacji, dzięki czemu można je myć w zmywarce. Blok jest również wykonany z pleksiglasu i można go myć w zmywarce w niskiej temperaturze (maksymalnie 40 ° C), ale preferowane jest mycie ręczne. Wyprodukowane z wysokiej jakości stali tnącej, można je myć w zmywarce tylko w wersji z uchwytem z plexi, ale warto wiedzieć o możliwych konsekwencjach:
1. zmywarka powoduje szybkie starzenie się mytych w niej przedmiotów.
2. im lepszej jakości stal tnąca, tym mniej stali nierdzewnej.
3. ostrza mogą być poplamione małymi czerwonawymi plamami lub dużymi niebieskawymi aureolami:
do. jeśli zostanie pozostawiony do spuszczenia lub wyschnięcia w zmywarce
b. jeśli pozostawał brudny przez długi czas po użyciu c. jeśli woda do mycia jest bogata w żelazo
4. dobre mycie rąk i staranne suszenie po umyciu są sekretem zachowania Twoich noży w najlepszym stanie.
5. Mycie ręczne i natychmiastowe suszenie są OBOWIĄZKOWE w przypadku noży z trzonkami wykonanymi z rogu, drewna lub innych materiałów naturalnych.
6. Nie prać agresywnymi detergentami ani wodą o temperaturze powyżej 60 ° C.

Pomiary:
- waga: 941 gr.
- ostrze ze stali nierdzewnej,
- rękojeść: kuta w całości cornotech
Produkty które mogą cię interesować
Email Newsletter
Newsletter