Tel. +39 0541 623760 od 9.00 do 17.00
 
  • 0
  • 0

profesjonalne noże kuchenne i kolekcje

Jak wybrać idealny zestaw noży pasujących do naszych potrzeb? A jak rozpoznajesz zestaw doskonałej jakości?

Oto praktyczny przewodnik. Noże są niezbędne w kuchni i muszą być wygodne, praktyczne i ostre.

Materiał ostrza
Stal węglowa: bardzo stare żelazo i stop węglowy, który tworzy niedrogi produkt z doskonałą wydajnością. Musimy jednak zachować środki ostrożności, aby nie rdzewieć z czasem. Stal nierdzewna (Inox): ma interesującą właściwość, że nie rdzewieje w czasie i jeśli jest wystawiony na działanie wilgoci i jest odporny na kwasy stosowane codziennie w kuchni. Ceramika: ceramika sprawia, że ​​noże są bardzo lekkie i wyjątkowo ostre. Ponadto, ponieważ nie jest metaliczny, ostrze nie koroduje i nie powoduje utlenienia niektórych składników (np. Warzyw). Musimy zwracać większą uwagę na tego typu noże, ponieważ są one bardziej kruche.

Materiał uchwytu
Drewno: Uchwyt jest bardzo poręczny, ale ze względu na porowatość drewna ma tendencję do wchłaniania drobnoustrojów. Dlatego konieczne jest umycie go ręcznie, a nie w zmywarce. Plastik: noże plastikowe są lekkie, praktyczne w użyciu i nie chłoną mikroorganizmów. Są one jednak bardziej niedokładne niż inne rodzaje noży. Stal nierdzewna: materiał noży preferowany przez szefów kuchni, ponieważ są one odporne i higieniczne. Musisz osobiście je wypróbować, aby sprawdzić, czy są odpowiednie dla naszej zręczności, ponieważ są cięższe od innych.

Istnieje wiele modeli profesjonalnych noży kuchennych, w tym noże szefa kuchni (Trinciante), warzywa (Santoku), ząbkowane, do krojenia (Boucher), do filetowania, Spelucchino i pieczone widelce.
Dla miłośników kuchni przydatne są podzielony nóż (Mannaia), średnie Trinciante (Mezzocolpo) i Mezzaluna.

Akcesoria do obsługi noża są oczywiście wymagane. Akcesoria takie jak stal, które są przydatnym i nieodzownym narzędziem do ostrzenia noży w domu. Wskazówka do konserwacji twoich noży? Umyć je ręcznie i natychmiast wysuszyć! W naszym e-sklepie można znaleźć wiele modeli profesjonalnych i kolekcjonerskich noży wysokiej jakości Berti Cutlery po obniżonych cenach.