Tel. +39 0541 623760 od 9.00 do 17.00
 
  • 0
  • 0

Wysuwane stoliki z drewnianej półce

Rozkładane drewniane stoły do ​​klasycznego wyposażenia jadalni

Viadurini oferuje wybór najlepszych rozkładanych stołów z drewnianym blatem i drewnianymi nogami. To nowoczesne rozkładane drewniane stoły o włoskim designie nadające się do salonów i kuchni domów urządzonych w nowoczesnym stylu. Dostępne w różnych wariantach prostokątnych, kwadratowych, okrągłych lub owalnych z białą lub jasną lub ciemną lakierowaną półką.

Stoły z drewnianym blatem:

Drewno to materiał pozyskiwany z pni drzewa. Każdy rodzaj drewna ma inne właściwości: inny kolor, inną gęstość i różne właściwości żyłkowania.

Ważne jest, aby znać wszystkie różnice:
- Lite drewno: ma wielką wartość i charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie i walorami estetycznymi.
Będąc naturalnym i „żywym drewnem”, może podlegać zmianom kolorystycznym i wzorniczym; te cechy reprezentują wartości, które wyróżniają produkt wykonany z prawdziwego drewna.
- Drewno o strukturze plastra miodu:składa się z dwóch warstw sprasowanych trocin, MDF lub sklejki, przymocowanych do obwodowej ramy z drewna, trocin lub mdf w celu uzyskania pustego panelu od wewnątrz. Aby zwiększyć jego wytrzymałość w pustej części środkowej, dodano impregnowaną warstwę papieru o strukturze plastra miodu.
- Sklejka: wykonana jest z warstw szlachetnego drewna o niewielkiej grubości wydobywanych z wysokiej jakości pni drzew. Są klejone i dociskane na różnych podporach (np. Panelach trocinowych lub mdf). Następnie są wykańczane w wybranym kolorze lub tonacji.
- Drewno uszlachetnione:jest to panel z płyty wiórowej pokrytej jednostronnie lub dwustronnie papierem melaminowym (jest to materiał syntetyczny wykonany z cienkich arkuszy papieru (ok. 10 mm) impregnowany żywicą melaminową.Melamina jest materiałem ekonomicznym i wszechstronnym o zastosowaniu należy do rodziny paneli uszlachetnionych i składa się z płyt wiórowych pokrytych warstwą papieru impregnowanego żywicą melaminową oraz lekkiej żywicy z tworzywa sztucznego.
Okładziny melaminowe dostępne są w szerokiej gamie chromatycznej i fakturach .
- Drewno z płyt wiórowych:panele z włókna drzewnego składają się z wiórów drzewnych, które pochodzą ze skrawków drewna podczas produkcji. Wióry drzewne są mieszane z materiałami wiążącymi i prasowane w celu wytworzenia paneli. Uzyskane panele mogą być różne w zależności od różnych rodzajów wiórów drzewnych.
Z każdego wyżej wymienionego drewna można wykonać okrągłe stoły o średnicy 120 cm, 160 cm, 180 cm.
Ponadto nadają się do stałych i rozkładanych stołów od 120 cm, 140 cm, 160 cm, 200 cm lub niestandardowych.

Właściwości drewna:

- ciepły design
- mocny i trwały w czasie
- estetyczny
- ekologiczny

Jak czyścić lite drewno, drewno o strukturze plastra miodu, sklejkę, drewno uszlachetnione i blaty z płyty wiórowej:

Drewno jest naturalnym „żywym materiałem” i do jego czyszczenia wystarczy użyć miękkiej, wilgotnej szmatki.
Ważne jest, aby unikać środków czyszczących, takich jak odplamiacze (które mogą zawierać aceton, amoniak, trójchloroetylen lub alkohol).
Z biegiem czasu drewno może wykazywać naturalne różnice w kolorze.
Aby opóźnić ten proces, nie należy ustawiać stołu pod oknami, wystawiając go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. 

Blaty z MDF:

MDF to sztuczne drewno. Akronim MDF to skrót od słów Płyta pilśniowa o średniej gęstości.
Są to panele, które są produkowane na sucho z cienkich i jednolitych włókien drzewnych, które są ze sobą związane żywicami, ciepłem i ciśnieniem.
Blaty z MDF mają jednolity kolor; w przeciwieństwie do czystego drewna nie posiada żyłek, co ułatwia jego użytkowanie i czyszczenie.
MDF można w całości poddać recyklingowi: gdy nie będzie można go już używać, należy go zabrać na ekologiczne wyspy, które można znaleźć w każdym specjalistycznym centrum.
Płyty MDF charakteryzują się jednorodnością i jednorodnością na całej grubości.
Materiał ten jest odpowiedni do okrągłych stołów o średnicy 120 cm, 160 cm, 180 cm.
Ponadto nadają się dostałe i rozkładane stoły od 120 cm, 140 cm, 160 cm, 200 cm lub stoły na zamówienie.

Zalety:

- lekka, wytrzymała i ekonomiczna
- kolor nie zmienia się w czasie
- nieskończona ilość kolorów
- można ją łatwo pomalować lub pokryć
- ekologiczna

Jak czyścić blaty MDF:

Do codziennego czyszczenia wystarczy wilgotna szmatka.
Z drugiej strony, należy unikać:
- nie używać środków czyszczących, które mogą zawierać amoniak, w przeciwnym razie powierzchnia zmatowieje.
- nie moczyć go nadmiernie, zbyt duża ilość wody może prowadzić do infiltracji i pęcherzyków, nawet jeśli jest dość odporna na wilgoć.

Blaty z laminatu i melaminy:

Jakie są blaty z laminatu i melaminy ? Panel laminowany uzyskuje się w procesie odlewania ciśnieniowego pomiędzy różnymi elementami powstającymi przy obróbce drewna: prasowanymi trocinami, pyłami, żywicami i włóknami drzewnymi. Następnie pokrywane są cienką warstwą tlenku glinu lub żywicy melaminowej (dlatego laminat drzewny nazywany jest również „laminatem plastikowym”).
Powierzchnia panelu może mieć różne wykończenia: satynowe, matowe, błyszczące lub drukowane; może być również ozdobiony efektem marmuru lub drewna. Dzięki odlewowi ciśnieniowemu laminat jest bardzo mocny i wytrzymały. Czasami ten materiał jest lepszy niż drewno do produkcji blatów.
Jest trwały, a kolor utrzymuje się przez długi czas bez żadnych zmian.
Ponadto jest łatwy do czyszczenia. Ten rodzaj materiału nadaje się do okrągłych stołów o średnicy 120 cm, 160 cm, 180 cm.
Ponadto nadają się do stałych i rozkładanych stołów od 120 cm, 140 cm, 160 cm, 200 cm lub niestandardowych.

Pozytywne aspekty:

- design i połysk
- lekki i ekonomiczny
- kolor nie zmienia się w czasie
- nieskończona ilość kolorów
- wysoka trwałość
- ekologiczny

Jak czyścić blaty z laminatu i melaminy:

Do codziennego czyszczenia wystarczy wilgotna szmatka.
Z drugiej strony, należy unikać:
- nie używać środków czyszczących, które mogą zawierać amoniak, w przeciwnym razie powierzchnia zmatowieje.
- nie moczyć go nadmiernie, zbyt duża ilość wody może prowadzić do infiltracji i pęcherzyków, nawet jeśli jest dość odporna na wilgoć.