Tel. +39 0541 623760 od 9.00 do 17.00
 
  • 0
  • 0

Wysuwane Stóły z szklanym blatem, drewnianymi nogami i stali

Stoły do ​​jadalni ze szklanymi i kryształowymi blatami do eleganckiego wyposażenia kuchni lub salonu

Viadurini oferuje wybór najlepszych rozkładanych stołów ze szklanym blatem i stalowymi i / lub drewnianymi nogami. Są to rozkładane stoły szklane o nowoczesnym i włoskim designie, odpowiednie do salonów i kuchni domów urządzonych w nowoczesnym stylu.

Dlaczego warto wybierać między stołem ze szkłem a stołem z kryształowym blatem?

Szkło hartowane i kryształ są materiałami solidnymi i ciężkimi idelany do tworzenia dużych stołów. Szkło jest poddawane obróbce cieplnej, ogrzewane i doprowadzając do wysokich temperatur a następnie ochłodzono w celu wzmocnienia powierzchni i części środkowej który zajmuje nawięcej czasu do ochłodzenia.
I stotna różnica między szkłem a kryształem wynika z obecności tlenku ołowiu, co daje szkle pewne cechy, które sprawiają, że jest on szczególnie interesujący. Ołów w rzeczywistości powoduje znaczne zwiększenie gęstości szkła. W ten sposób zbliża się optyczne do właściwości diamentu: światło uderzające w nie jest tworzone w sposób bardziej precyzyjny niż z szkłem normalnym, co daje efekt wspaniałej błyskotliwości typowej dla szkła ołowionego. Efekt jest większy gdy posiada większą ilość tlenku ołowiu, wyłącznie szkła zawierające co najmniej 24% wagi są legalnie nazywane kryształami lub szkłem kryształowym.
Ten materiał jest idealny do stołów okrągłych o średnicy 120,160,180.
Ponadto, są również przeznaczone dla stołów nierozkładanych i rozkładanych ośrednicach 120,140,160,200 cm lub na wymiar.

Zalety szkła i kryształu:

  • Elegancka i z klasą;
  • Nieograniczone możliwości kolorów;
  • Wytrzymały, ciężki i trwały;
  • Utrzymuje duże obciążenia bez deformacji;
  • Wytrzymały w czasie;
  • Łatwy w czyszczeniu;
  • Ekologiczny.

Jak czyścić stoł ze szkła i kryształu:

Każdą powierzchnię kryszstałową lub  szklaną należy czyścić szmatką nasączoną mydłem lub płynnym detergentem, rozcieńczoną wodą. Należy bezwzględnie unikać stosowania acetonu, amoniaku, trietylenu lub detergentów, które zawierają również niewielkie ilości tych rozpuszczalników które wpływają na kryształ i farbę. Należy unikać materiałów ściernych, takich jak detergenty proszkowe, pasty ścierne i narzędzia szorujące z chropowatymi powierzchniami. Ponadto, unikać kontakt  rzeczy które mogą uszkodzić powierzchnię blatu. Aby wysłuszyć powierdzchnię szklaną zaleca się użycie zwykłej gazety (szarej) która nadaje powierzchni blask.