Styl skandynawski i północnoeuropejskie trendy

Aby uczynić swój dom wygodniejszym za pomocą zaledwie kilku rzeczy, jest to możliwe w stylu nordyckim lub skandynawskim. Trzy najważniejsze elementy charakteryzujące styl skandynawski to: gorące koce, drewniane meble i jasne kolory.

Historia stylu nordyckiego

Ten specyficzny styl, bardzo popularny w wyposażeniu wnętrz, wywodzi się z krajów Europy Północnej. jego cele nie są celami estetycznymi, ale raczej funkcjonalnymi; aby zapewnić przytulność wszystkim zimnym przestrzeniom w domu, charakteryzującym się bardzo zimnym klimatem, szczególnie zimą. 
Jego sława polega na tym, że nie komponuje się tylko z domami górskimi, ale może nadawać się także do domów położonych blisko morza czy miast, gdyż w ten sposób można odtworzyć przytulną i elegancką atmosferę przyjmując filozofię istotności.

 


Wytyczne dotyczące wyposażenia w stylu skandynawskim

Proste i istotne linie

Aby zrealizować nordycki styl wyposażenia, konieczne jest przestrzeganie kilku bardzo precyzyjnych zasad. Przede wszystkim, jak już wskazaliśmy, w tym stylu meble nie są wybierane ze względu na estetykę, ale ze względu na ich funkcjonalność, dlatego meble minimalistyczne są niezbędne. Pokoje w domach nordyckich są czyste, schludne, przestronne i jasne.
 

 Filozofia hygge                                                                                         

Cechą, której zdecydowanie nie można lekceważyć, jest komfort. To, że jest proste i funkcjonalne, nie oznacza, że ​​jest zimne i zdystansowane. Charakterystyczną cechą stylu skandynawskiego jest wykorzystanie kilku funkcjonalnych elementów w celu stworzenia przyjaznego środowiska, w którym można się zrelaksować i być szczęśliwym.


Materiały, tkaniny i kolory

Pierwszym wyborem materiału jest zdecydowanie drewno, zarówno ze względu na związek krajów nordyckich ze środowiskiem naturalnym, jak i ich skłonność do zrównoważonego podejścia.
Parkiet jest szeroko stosowany w domach urządzonych w tym stylu.

Inne materiały pasujące do drewna to kamień, skóra i naturalne tkaniny, które są głównie ciepłe i miękkie.
Najcieplejsze tkaniny to: wełna, bawełna, len, a kiedyś także futro, obecnie zastępowane futrem syntetycznym. Jeśli chodzi o kolory, to już na pierwszy rzut oka widać, że jest to bieli ogólnie preferowane są miękkie, jasne kolory. Wynika to z konieczności doświetlenia domu, biorąc pod uwagę, że miesiące zimowe charakteryzują się niemal brakiem naturalnego światła. Dlatego
ulubione kolory i odcienie tego stylu to kolory neutralne i naturalne, chociaż w niektórych przypadkach zastosowano kilka akcentów czerni , aby stworzyć ładny kontrast.


 

Życie Viadurini; propozycje salonu w stylu nordyckim

Kolekcja Viadurini Living proponuje meble w stylu nordyckim, które idealnie nadają się do dekoracji Twojego salonu. Eleganckie rozkładane sofy, na powitanie gości i fotele, które stworzą idealny kącik do czytania. Ciepłe tkaniny, takie jak aksamit i wełna, idealnie nadają się do wzbogacenia salonu o dodatki takie jak miękkie dywaniki, miękkie koce i wygodne pufy. Aby uzyskać pożądany i uporządkowany efekt, wystarczy wybrać elementy mebli o czystym designie.

Wskazówka Viadurini
: aby stworzyć w pokojach ciepłą i przytulną atmosferę, sugeruje się umieszczenie świec z naturalnego wosku, a patyczki zapachowe do pokoju umieszczone na półce w wejściu będą otaczać Cię ulubionym zapachem za każdym razem, gdy wrócisz do domu.
Produkty które mogą cię interesować
Email Newsletter
Newsletter