Made in Italy

Cenny fartuch rzemieślniczy z ręcznie malowanego konopi Wykonany we Włoszech - Viadurini firmy Marchi

 • Made in Italy
 • Kod: DLMGP03202
zł 1043,49 zł 1159,42 -10%
Materiał Konopie
Rozmiar 81x75 cm
Kolor wielobarwność
Dostawa 7/10 dni roboczych
Na wymiar Ten produkt można wykonać na wymiar. Aby uzyskać informacje: info@viadurini.pl lub wypełnij formularz poniżej

Fartuch o wartości artystycznej do kuchni, ręcznie wykonany ze śliniakiem i kieszenią w antycznym płótnie, w całości ręcznie malowany zgodnie z włoską tradycją, wyjątkowy kawałek jakości wykonany we Włoszech.

Podczas warsztatów od 1990 roku Lara Marchi stworzyła autentyczne, unikalne i ekskluzywne dzieła sztuki, ręcznie malując ręcznie tkane starożytne tkaniny.

Głównymi cechami kreacji są proporcjonalne geometryczne linie z dobrze dostrojonymi kolorami, tworzone za każdym razem poprzez mieszanie różnych niepowtarzalnych odcieni. Całość jest tak wyważona, że ujawnia harmonię emocji.

Użyte tkaniny, lniane lub konopne , pochodzą z ręcznych prac wykonywanych na krośnie przez kobiety z Romagny, sztuki rzemieślniczej, która zniknęła na dziesięciolecia.

Są to wytrzymałe tkaniny stworzone specjalnie z myślą o czasie i mające za sobą fascynującą historię : urodziły się w wiejskich domach w Romagna, gdzie każda rodzina ręcznie wplatała własne tkaniny w krosno. Są to artefakty, które mówią nam o życiu, które żyjemy, wciąż dostarczając nam emocji.

Ich zaleta:

 • Niektóre starożytne tkaniny, które Lara fachowo ozdabia ręcznie, pochodzą z początku ubiegłego wieku .
 • Zastosowane kolory są tworzone bezpośrednio przez artystę w jego warsztacie, zgodnie z przepisem 1600, i są nieusuwalne i odporne na wielokrotne pranie nawet w pralce.

Każda pozycja wymaga dni roboczych, a poszczególne fazy obejmują:

 1. Pranie : tkanina jest prana i suszona naturalnie.
 2. Krój : tkanina jest ręcznie przycinana do rozmiaru i kształtu tworzonego artykułu.
 3. Manganatura : ta faza jest przeprowadzana za pomocą magielki z 1633 r. W celu prasowania, zagęszczania i prasowania tkaniny.
 4. Przygotowanie koloru : zgodnie z receptą z XVI wieku kolory są wytwarzane ręcznie przy użyciu naturalnych składników, które dają unikalne i żywe odcienie, gwarantując jednocześnie optymalną wydajność i maksymalną odporność. Podstawowe przygotowane kolory to: rdza, niebieski, zielony, czerwony.
 5. Ręcznie malowane : Każdy przedmiot jest ręcznie malowany.
 6. Suszenie kolorów : po pomalowaniu tkanina jest rozciągana do wyschnięcia na kilka dni.
 7. Utrwalenie koloru: kolejna ważna faza, aby zagwarantować trwałość koloru i utrzymać jego blask z upływem czasu.
 8. Prasowanie z maglami : druga faza prasowania tkaniny niezbędnej do przygotowania do następnej fazy, pakowania i szycia.
 9. Pakowanie i szycie : na tym etapie różne artykuły są tworzone, zszywane i pakowane ręcznie.
 10. Ostatnie prasowanie za pomocą magnesu : artykuł jest gotowy do użycia.


Cały proces produkcyjny, przeprowadzany jak w 1633 r., Ma naturalnie niewielki wpływ na środowisko i jest ekologiczny , ponieważ zużycie energii jest ograniczone do minimum.

Każde dzieło należy uznać za prawdziwe dzieło sztuki , niepowtarzalne i niepowtarzalne w swoim rodzaju.
Ręczne przetwarzanie na wszystkich etapach produkcji sprawia, że każdy element jest wyjątkowy, a każdy drobiazg, który może wydawać się niedoskonałością, pokazuje, że praca została wykonana przez mistrza rzemieślnika, a nie przez maszynę.

Specyfikacja:

 • Materiał : 100% stare płótno konopne, ręcznie tkane krosno. Typową cechą tego starożytnego i cennego materiału jest nieregularność faktury.
 • Wymiary : 81 x 75 cm
 • Instrukcja prania : Można prać w pralce. Przedmiot zostanie wysłany ze szczegółowymi instrukcjami prania.
Email Newsletter
Newsletter
 • aicel
 • confindustria
 • sectigo
 • sonosicuro