8 Wskazówek, Jak Wybrać Ogrzewanie Domu za Pomocą Grzejników Dekoracyjnych

Jest to najlepszy czas, aby zdecydować się odnowić swój system ogrzewania w domu, zastąpi obecnie przestarzałe grzejniki i zastąpić je czymś, co staje się obecnie coraz bardziej popularne w Europie, podgrzewane ręczniki szyn i grzejników elektrycznych lub hydraulicznych.

Te eleganckie i wyrafinowane sposoby ogrzewania łączą w sobie 3 proste i niezbędne cechy: Design, Efektywność i Innowacyjność.

Najlepsze firmy oraz najbardziej wyspecjalizowani projektanci i architekci rok po roku próbują swoich sił w tworzeniu coraz bardziej nowatorskich i oryginalnych rozwiązań grzewczych z pogranicza idei dzieł sztuki. Viadurini, E-Commerce, specjalizujący się w doborze podgrzewanych wieszaków na ręczniki, jest pierwszą firmą, która oferuje podgrzewacz do ręczników we Włoszech i na rynku europejskim.

Wśród różnorodnych potrzeb, jakie mogą pojawić się podczas remontu mieszkania, wyłania się konieczność odnowienia domu z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych, które są jednocześnie funkcjonalne.

Wskazówka 1 - Kiedy wyremontować lub wymienić system grzewczy?

Odpowiedź jest prosta, latem zawsze lepiej. Absolutnie najbardziej odpowiedni sezon na rozpoczęcie pracy. W lecie trzeba będzie niekwestionowaną zaletę, że nie cierpi z zimna podczas remontu, a przede wszystkim z wyłączenia systemu grzewczego, czas pracy będzie zmniejszona, również oszczędność kosztów pracy.

Wskazówka 2 - Weź pod uwagę wielkość obszaru użytkowania

Pomiary są niezbędne przy podejmowaniu decyzji o wymianie grzejnika. Dlatego radzimy dokonać dokładnych pomiarów pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony grzejnik.
Ponieważ grzejniki mają różne stopnie mocy, utworzono rodzaj wykresu elementarnego, który może natychmiast pokazać, na podstawie wielkości pomieszczenia, ile mocy będziesz potrzebować.

Krótko mówiąc, konieczne będzie uzyskanie kubatury pomieszczenia, obliczenia jego powierzchni (szerokość x długość), a następnie pomnożenie przez wysokość.

Ponadto należy zwrócić uwagę na szczegóły: czy są okna (okna, francuskie drzwi, świetliki itp.). Ponadto przy obliczaniu mocy cieplnej potrzebnej do ogrzania pomieszczenia dane te są niezbędne do określenia współczynnika, który następnie zostanie pomnożony przez kubaturę pomieszczenia poddanego obróbce.

Wskazówka 3 - Z którego pomieszczenia rozpocząć instalację grzejnika?

Chcąc mówić o estetyce, grzejnik jest elementem, który dzięki swoim wielorakim kształtom i liniom świetnie oddziaływuje wizualnie, dlatego polecany jest w miejscach, w których można go podziwiać, takich jak jadalnie, pokoje dzienne czy łazienki.
 

Wskazówka 4 - Gdzie zainstalować grzejnik?

Nawet tam, gdzie istnieją zasady, których należy przestrzegać, najlepiej; aby uzyskać optymalną wydajność, najlepszym miejscem byłyby ściany, które wychodzą na zewnątrz domu, jeśli są w taki sposób, aby zmniejszyć przepływy zimnego powietrza, które wnikają do domu, gwarantując w ten sposób lepszą wydajność.

Wskazówka 5 - Który grzejnik wybrać?

Na to pytanie nie ma dokładnej odpowiedzi, ponieważ należy przeanalizować każdą sytuację, ale ogólnie możemy udzielić porady.

Istnieje wiele wersji na rynku, ale najczęściej są to:

grzejnik rurowy

 • grzejnik płytowy

 • podgrzewany wieszak na ręczniki z pokrowcem.

Gdy konieczne jest posiadanie dużej mocy, do lepszego wykorzystania nadają się grzejniki modułowe (rurowe lub podobne), ponieważ dzięki modułowości mają teoretycznie nieskończone wydajności i dostosowują się do przestrzeni mogąc liczyć na różnych wysokościach, głębokościach ( liczba kolumn) i szerokości (liczba kolumn). elementy).

Jeśli z drugiej strony masz mało miejsca, powinieneś zdecydować się na model płytowy, który na jednostkę powierzchni ma większą wydajność. Wreszcie, jeśli chcesz nadać płytce estetyczny dodatek, możesz wybrać te, które mają specjalnie zaprojektowaną osłonę.


Wskazówka 6 - Chłodnica hydrauliczna, elektryczna czy mieszana?

We wszystkich 3 wersjach grzejnik daje to, co najlepsze i nie ma prawdziwej kategorii, która wygrywa z innymi. Każdy dostosowuje się do konkretnych potrzeb.
Mając możliwość wyboru, idealnie jest zdecydować się na grzejnik o pracy mieszanej, czyli taki, który pracuje zarówno na wodę, jak i na prąd. Mieszany ma tę zaletę, że jest bardzo wszechstronny, szczególnie w okresach przejściowych, gdzie przy wyłączonym systemie centralnego ogrzewania można wybrać ogrzewanie (elektrycznie) pomieszczeń w domu, które pozostają zimniejsze, np. Łazienki. Ponadto w dobrze izolowanych domach można uzyskać doskonały komfort cieplny przy minimalnym zużyciu energii.

W przypadku hydraulików połączenia nie będą takie same jak w starym grzejniku, ponieważ często kształty grzejników są zróżnicowane i nietypowe. Z tego powodu podczas remontu niezbędna jest znajomość przestrzeni i rozmiarów, natomiast w przypadku wersji elektrycznych należy zaplanować włożenie odpowiedniego gniazdka.

Wskazówka 7 - Który materiał wybrać?

Główne materiały to głównie 3:

 • Żeliwo - przeszło do historii i jest nadal używane w tej dziedzinie, sprawia, że ​​grzejnik jest ciężki, ale ma dużą zdolność zatrzymywania ciepła, a minusem jest to, że wolno się nagrzewa.
 • Aluminium - materiał, który staje się coraz bardziej przystępny cenowo dla każdego dzięki nowym, niedrogim metodom obróbki. Ma wysoką wydajność cieplną i zwykle modele o bardziej szczególnej konstrukcji są zbudowane z tego metalu.
 • Stal - Wysokiej jakości materiał o doskonałej pojemności cieplnej.
 • Szkło

Wskazówka 8 - Kogo poprosić o pomoc przy instalacji?

Niezależnie od wyboru grzejnika, konieczne będzie zwrócenie się o wsparcie profesjonalistów, którzy wykonają montaż grzejników w czysty sposób. Będziesz musiał skontaktować się z hydraulikiem, aby podłączyć rury i przepuścić gorącą wodę do grzejników. Jego interwencja będzie konieczna w przypadku przyjęcia technologii kotłowej lub technologii termokominka, tym bardziej, gdy konieczna będzie wymiana rur poprzez zastosowanie materiałów najnowszej generacji. W przypadku wyboru grzejników elektrycznych będą one wyposażone we wtyczkę do włożenia w odpowiednie gniazda.Promienniki podczerwieni mimo poboru prądu wyposażone są w zgodne z prawem systemy bezpieczeństwa, które pozwalają na umieszczenie ich nawet w łazienkach, w pobliżu umywalek czy wanien.

Wskazówka dotycząca premii: Kliknij tutaj, aby zapoznać się z naszą ekskluzywną ofertą grzejników.

Produkty które mogą cię interesować
Email Newsletter
Newsletter
 • NIP IT 04187360401
 • Tel.+39 0541-623760 (21 linia telefoniczna)
 • pon-piąt 8.30-17.00
 • Via del pino 21 - 47822
 • Santarcangelo di Romagna (RN) Italy
 • info@viadurini.pl
 • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
 • Powyższe ceny zawierają podatek VAT