Styl industrialny: Inspiracja latami 50. do dekoracji przestrzeni kontraktowych lub prywatnych

Styl industrialny jest jednym z najczęściej stosowanych w świecie mebli, co pozwala projektantom wnętrz projektować domy o szerokich przestrzeniach i wysokich sufitach, szorstkie ściany, odsłonięte cegły i meble wykonane głównie z materiałów takich jak drewno i żelazo. 

Historia i pochodzenie stylu industrialnego

Urodzony w Nowym Jorku lat 50. XX wieku, z odzysku i ponownego wykorzystania zapomnianych przestrzeni, które wcześniej służyły jako biura, fabryki, zakłady przemysłowe. Przestrzenie te zostały odzyskane i zmodernizowane z przeznaczeniem na domy i mieszkania. Amerykańskie filmy i programy telewizyjne wraz z pop-artem przyczyniły się do rozgłosu tego stylu, który w ten sposób zaczął rozprzestrzeniać się w dużych metropoliach i docierać do wszystkich miast europejskich.

 

3 wskazówki dotyczące doskonałego wyposażenia przemysłowego

Decyzję o urządzeniu w tym stylu zaczyna się od wyboru przestrzeni życiowej: preferowane są lofty lub mieszkania na planie otwartym , ponieważ mają duże pokoje, które doskonale imitują autentyczne przestrzenie przemysłowe.

Linie równoważące

Linie charakteryzują się powściągliwością, esencjonalnością i wyrazistością. W rzeczywistości meble są zwykle wykonane w prostym i niezbędnym stylu, który podkreśla ich funkcjonalność. Głównym ryzykiem jest stworzenie zimnego i wcale nie przyjaznego środowiska. Naszą sugestią jest wybranie dużej, ale nie rozproszonej przestrzeni, w której można umieścić meble, które zachowują idealną równowagę pomiędzy czystymi liniami żelaza i wyjątkowością drewna.


Nadanie otoczeniu historii

W stylu industrialnym główna trudność polega na znalezieniu idealnej równowagi pomiędzy dbałością o środowisko a przestarzałym stylem, typowym dla mebli industrialnych. 
W tym stylu istotne jest poszanowanie historii przestrzeni, a co za tym idzie, wkomponowanie elementów ją tworzących w wystrój wnętrza domu. Przykładem tego są odsłonięte rury, belki i cegły umieszczone wewnątrz strychów przebudowanych ze starych fabryk.

 

Niezbędne meble

Ponieważ są to duże i jasne przestrzenie, warto je uwydatnić. Z tego powodu urządzając dom w tym stylu, istotny jest dobór niezbędnych i efektownych akcesoriów meblowych. Solidne meble o prostych, czystych geometriach i meble z odzysku, takie jak te vintage, które można znaleźć na targach antykwariatów.

 
 

Propozycje stylu industrialnego Viadurini

Viadurini w swoich kolekcjach wybrała meble, które idealnie nadają się do dekoracji Twojego domu w stylu industrialnym. Jeśli chodzi o oświetlenie, w marce Viadurini Lighting znajdziesz lampy wiszące wykonane z trwałych materiałów przez doświadczonych rzemieślników, kolorowe kinkiety ceramiczne i żelazne oraz lampy sufitowe , które łączą w sobie funkcjonalność i piękno. Są to wyjątkowe i oryginalne dzieła, które łączą tradycyjne włoskie rzemiosło z wysokiej jakości materiałami.

Viadurini poleca: Rada Viadurini na stworzenie idealnej industrialnej atmosfery to użycie szorstkich materiałów, które w pełni wyrażają urok prostoty, takich jak podłoga żywiczna lub cementowa oraz detale wykonane z metalu, drewna.

 

Email Newsletter
Newsletter