Szklane Stoły: 8 Powodów, dla Których Warto Wybrać Szkło

8 powodów, dla których warto wybrać szkło jako materiał na stół.

Szkło uważane jest przez wszystkich producentów stołów za najnowocześniejszy materiał, jaki można zastosować, wynika to z faktu, że w zbiorowej wyobraźni myśląc o stole wyobrażamy sobie go z drewna lub kutego żelaza. lub w kamieniu, wszystkie solidne i solidne elementy; podczas gdy szklane stoły są wyobrażane jako delikatne stoły, prawie do ekspozycji, trudne do ustawienia jako stoły kuchenne lub jadalne, a zatem do codziennego użytku… taki sposób postrzegania szkła jako głównego materiału stołu jest całkowicie błędny.

Dzięki nowoczesnym technologiomi różnorodnym procesom szkło nie ma już z czasem nic do przekazania pod względem trwałościisolidności do tych swoich poprzedników, pozwalających na umeblowanie każdego rodzaju przestrzeni w domu, od salonu po kuchnię; będziesz mógł cieszyć się przezroczystością i wizualną lekkością szkła, szczególnie jeśli chodzi o stoły, elegancja i trzeźwość tego materiału nie ma sobie równych i to niezależnie od rodzaju stołu o jakim mówimy, również przechodząc przez konsole i kawę tabele. salon.
Niezależnie od kształtu, rozmiaru, estetyki i cech, które charakteryzują każdy model, w zasadzie szklany stół nadal jest w stanie idealnie dostosować się do wielu zastosowań i idealnie pasuje do każdego rodzaju otoczenia, niezależnie od stylu wyposażenia, który go charakteryzuje: oczywiście w zależności od przypadku zdecydujemy się na zupełnie inne typy stołów, ale nadal łączy je obecność szkła.

Główną  cechą stołów szklanych lub kryształowych, która sprawia, że ​​są one szczególnie doceniane, jest właśnie przezroczystość, która odbija światło, tworząc przyjemne efekty i kontrasty, które rozjaśniają wszystko: dziś bardzo się na tym skupiamy, również dlatego, że przezroczyste meblenie obciążaj przestrzeni, ale zostaw więcej miejsca w pokojach, prawie znikając i wkładając się jako wyjątkowo dyskretne obecności.

Kolekcja Viadurini oferuje różne modele stołów szklanych oraz kombinacje blatu i podstawy, dostępne w różnych materiałach, kolorach, kształtach i rozmiarach.


1 - Dlaczego warto wybrać szkło na stoły jadalne?

Szklany stół charakteryzuje się tym, że jest wszechstronny i łatwo dopasowuje się do każdego rodzaju mebli. Designerski stół szklany to mebel, który sprawi, że każde otoczenie będzie wyrafinowane, a jednocześnie nowoczesne. Ponadto przezroczystość, odbicie światła i projekcje kolorów z efektem pryzmatycznym sprawiają, że stół jest głównym bohaterem otoczenia. Wreszcie, szklany stół jest wytrzymały i odporny na uderzenia, nie ulega uszkodzeniu pod wpływem ciepła i nie daje się łatwo zarysować w porównaniu z delikatniejszym drewnianym stołem.

2 - Szklany stół nadaje się również do kuchni

Wstawienie szklanego stołu do kuchni może być optymalnym wyborem, zwłaszcza jeśli jest to pokój dzienny. Wątpliwości, które wielu o to pyta, dotyczą przede wszystkim czystości, biorąc pod uwagę położenie. Szkło posiada unikalną cechę odróżniającą je od metalu, drewna czy ceramiki, ponieważ można je wielokrotnie czyścić dowolnym detergentem, nawet bardzo agresywnym, co sprawia, że ​​jest całkowicie sterylne z higienicznego punktu widzenia.

3 - Kształt szklanego stołu: prostokątny lub okrągły

Zaczynając od tego, że kształt jest ściśle powiązany z rodzajem środowiska, w którym chcesz wstawić stół, a zatem jest powiązany z dostępną przestrzenią.
Na ogół okrągły stół można ustawić w mniejszym pomieszczeniu. Okrągły charakter w rzeczywistości zapewnia harmonię otoczeniu i będzie optycznie większy. Wręcz przeciwnie, prostokątny stół szklany jest bardziej odpowiedni do dużej przestrzeni, gdzie może znaleźć odpowiednie miejsce do pełnego wzmocnienia.
To tylko pomysły, których niekoniecznie trzeba się kierować, ale z całą pewnością możemy powiedzieć, że kształt nie zmienia absolutnie niczego w charakterystyce stołu.

4 - Kombinacje stylów ze szklanym stolikiem

Zwykle szklany stół jest umieszczany lub kojarzony z nowoczesnymi i współczesnymi meblami, ale jego uznana wszechstronność sprawia, że ​​można go łączyć z każdym stylem. Nadaje otoczeniu wyrafinowany i niepowtarzalny klimat, pozwalając na optyczną zabawę kontrastami świateł i kolorów. Spróbuj umieścić go w salonie o klasycznym guście, nada szyku wszystkim meblom. Lub spróbuj połączyć go z innymi materiałami, aby złagodzić ultranowoczesny efekt.
W praktyce, będąc przezroczystym, jest jak gąbka stylów, odzwierciedla styl, który go otacza, dzięki czemu doskonale się dostosowuje.

5 - Stół z bardzo przezroczystego lub przydymionego szkła

Wybór szkła przezroczystego lub dymionego zależy zarówno od gustu, jak i od rodzaju mebli, ponieważ oba kolory można dopasować do każdego kontekstu projektowego. Jednym z aspektów, który należy wziąć pod uwagę, może być stopień jasności otoczenia. Jeśli pomieszczenie jest małe i ciemne, lepiej wybrać stół z bardzo jasnego szkła, przeciwnie, jeśli pomieszczenie jest duże i jasne, wybór mógłby paść na stół ze szkła dymionego.

6 - Bezpieczeństwo posiadania szklanego stołu

Istnieje kilka technologii, które sprawiają, że szkło jest odporne i bezpieczne nawet bardziej niż inne materiały. Hartowanie to proces, który pięciokrotnie zwiększa odporność na uderzenia i ciepło w porównaniu ze zwykłym szkłem.
Stratyfikacja lub laminacja to proces polegający na włożeniu bardzo cienkiej folii z tworzywa sztucznego między 2 szklane płytki. W ten sposób szkło jest bardziej odporne, a w przypadku stłuczenia fragmenty szkła pozostają sklejone, zapobiegając rozproszeniu i zranieniu ludzi. Ponadto wybrane przez Viadurini stoły projektowane są z grubych tafli szkła, od 12 do 20 milimetrów, które zapewniają bardzo wysoką wytrzymałość konstrukcyjną.

7 - Szklane stoliki wydłużają się

W kolekcji Viadurini znajdują się modele rozkładanych szklanych stołów, a także te z drewna lub metalu. W rzeczywistości bardzo często wydaje nam się, że szklane stoły nie nadają się do rozciągania, ponieważ są zbyt delikatne. Wręcz przeciwnie, nowoczesne techniki wytwarzania i przetwarzania umożliwiły stworzenie i produkcję modeli stołów z możliwością przedłużenia, które zaspokoiłyby potrzeby wielu osób.

8 - Łatwe czyszczenie szkła

Czyszczenie szklanej powierzchni jest łatwiejsze niż myślisz. Dla wielu osób ten czynnik jest główną przeszkodą w wyborze szklanego stołu, w obawie, że pozostaną smugi lub powstaną rysy. Do codziennego czyszczenia wystarczy użyć ściereczki z mikrofibry zwilżonej wodą, alkoholem lub specjalnym detergentem do szkła i przetrzeć powierzchnię. W celu dokładniejszego oczyszczenia, na przykład z kawy, wina lub innych pozostałości, można użyć odkamieniacza w płynie lub nawet rozcieńczonego wodą wybielacza. Zamiast tego, mały trik, aby uniknąć tworzenia typowych aureoli, polega na wysuszeniu szkła zaraz po czyszczeniu suchą bawełnianą szmatką. Ogólnie rzecz biorąc, na szkle dymionym efekt aureoli jest znacznie mniej widoczny.
 
Kliknij tutaj, aby zobaczyć naszą kolekcję stołów szklanych.
Produkty które mogą cię interesować
Email Newsletter
Newsletter
  • NIP IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 linia telefoniczna)
  • pon-piąt 8.30-17.00
  • Via del pino 21 - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RN) Italy
  • info@viadurini.pl
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Powyższe ceny zawierają podatek VAT