Jak Umeblować Sypialnię - Nowoczesne Pomysły i Rozwiązania Projektowe

4 pomysły i porady, jak urządzić sypialnię.

Sypialnia jest idealnym miejscem, aby poddać się pewnym relaksu i odpoczynku. Z tego powodu ważne jest, aby umeblować to środowisko, tworząc atmosferę, która odzwierciedla cię w każdym niuansie; co więcej, spanie to przyjemność fizjologiczna i psychiczna, dlatego staranne zaplanowanie i umeblowanie nowej sypialni jest ważnym krokiem do dobrego wypoczynku.

Jest z pewnością nie brakuje od idei do nowoczesnej sypialni, ale znalezienie odpowiedniego jeden dla domu często może okazać się wyzwaniem. Nowoczesny styl może przybierać różne formy i jest jedną z najbardziej wszechstronnych i elastycznych, ale chociaż jest to zaletą, to dlatego wystrój wnętrz może się znacznie różnić w zależności od domu. Istnieje jednak kilka głównych wytycznych, których musi przestrzegać każda dekoracja sypialni i meble , a ten przewodnik przedstawia je po prostu.

1. Główny element: łóżko i zagłówek

Pierwszy tajny , aby pamiętać, gdy ma do czynienia z tematem mebli do sypialni jest zawsze zaczynają się od ściany, która będzie wezgłowia łóżka , tak długo, jak nie chcesz umieścić łóżko w środku pokoju.
Dzieje się tak dlatego, że ściana czołowa jest najważniejsza w całym pokoju, ta, która na poziomie percepcyjnym jest najpierw zauważona i stanowi tło dla łóżka.

Właśnie ze względu na jego znaczenie i wyjątkowość, pierwszy krok do naśladowania jest zawsze i tylko jeden:  odróżnić ścianę końcową od pozostałych.
Czasami wystarczy zastosować inny kolor niż pozostałe ściany lub zdecydować się na powłokę z materiału, takiego jak drewno.

Drewniana głowa: Mniej banalnym rozwiązaniem niż zwykłe kolorowanie lub pokrycie całej ściany jest stworzenie naturalnej lub kolorowej boazerii, która ma wysokość niższą niż pomieszczenie.

Ten gest prowadzi do wprowadzenia nowego poziomego znaku na ścianie, z kilkoma korzyściami :
 • Wizualnie powiększ pokój;
 • Stwórz odpowiednik, w którym przejdziesz systemy i zainstaluj oświetlenie pośrednie;
 • Zrób to bezpośrednio od wezgłowia do łóżka, abyś mógł wybrać jedno bez.
Zagłówek w tkaninie: ściana wezgłowia może zostać wzbogacona o pokrycie (całkowite lub częściowe) z tkaniny, które zastępuje tradycyjny zagłówek: w ten sposób otrzymujesz miękką ścianę, o którą wygodnie się oprzesz i czytasz.

Ostatnia wskazówka na wezgłowiu łóżka


Zagłówek łóżka musi być złożony kompozycyjnie, ale jednocześnie prosty, to znaczy musi składać się z artykulacji prostych elementów, tak aby generować znak, nic więcej.
W ten sposób Twoja ściana będzie elegancka i piękna dla oka, rozwiąże niektóre z najczęstszych problemów związanych z systemami (zwłaszcza elektrycznymi) oraz pozwoli w ukryciu umieścić nastrojowe oświetlenie, które będzie precyzyjna atmosfera.


Teraz, gdy zaczęliśmy od głowy, przejdźmy do króla pokoju: Łóżka

Klasyczne łóżko chowane w szafie : jeśli na wezgłowiu zaprojektowano boazerię lub poziomy element dzielący ścianę, łóżko powinno przybrać proste i regularne kształty.

Łóżko na środku pokoju: jeśli sypialnia jest bardzo duża i pozwala na to, można zdecydować się na łóżko na środku pokoju, aby stało się panem pokoju; w tym przypadku ściana czołowa staje się drugorzędna, ale zawsze można stworzyć wariant z elementami takimi jak biurko, stolik czy szafa.

Jednak ta strategia łóżka w centrum otoczenia jest często stosowana w dużych pomieszczeniach lub sytuacjach przeciwnych, a więc złożonych, takich jak umeblowanie poddasza  lub budowa domu z antresolą.

Kliknij, aby zobaczyć wszystkie rozwiązania Łóżek starannie dobrane według stylu i materiału:

II szafa jako meble do sypialni

Chociaż można sądzić, że jest odwrotnie ze względu na niewielką powierzchnię, jaką zajmują, istnieją pewne rozwiązania garderoby, które pozwalają zebrać i przechowywać znacznie więcej ubrań i przedmiotów niż garderoba.
Co więcej, aby poprawnie wkomponować szafę w sypialni, rozwiązanie jest prostsze, niż możesz sobie wyobrazić.

Rozwiązaniem jest dopasowanie odcienia szafy do łóżka i wezgłowia lub całego pokoju, jeśli w tym drugim przeważa neutralna tonacja.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć różne pomysły i rozwiązania szaf do sypialni.

3. łazienka w sypialni

Jeśli wielkość sypialni jest wystarczająco duża, obecność łazienki w pokoju sprawi, że otoczenie będzie naprawdę wyjątkowe.
Nawet jeśli jest to bardzo mała łazienka, pozwoli to stworzyć prawdziwy pokój ze wszystkimi dodatkami.

Sekret polega zatem na połączeniu tych dwóch środowisk poprzez stworzenie łazienki w sypialni ze szklanym oknem lub umieszczenie umywalki na zewnątrz łazienki, jeśli łazienka jest bardzo mała, lub umieszczenie wanny w sypialni zamiast w łazience.

Pomysłem na to, aby łazienka była nowoczesna, tak aby dialogowała z pomieszczeniem, może być stworzenie łazienki bez płytek, tak aby połączyć dwa pokoje, być może przy użyciu tych samych materiałów, lub wizualnie połączyć prysznic lub łaźnię turecką w domu . do sypialni.

Kliknij tutaj zobaczyć różne kompozycje mebli łazienkowych.

4. Szafa, szafka nocna, lampka do czytania, lustra i komoda - Akcesoria meblowe

Nie są tylko konturem ani wypełnieniem: przyczyniają się do wystroju Twojej sypialni. Tutaj ich nowoczesne i nietuzinkowe kształty sprawią, że poczujesz się w wyjątkowej przestrzeni i zachwyci Twoich gości. 
Minimalistyczny styl dla tej nowoczesnej sypialni, w której króluje oświetlenie: dwie lampki do czytania i rozproszone światło umieszczone nad szafką są w rzeczywistości podstawową częścią mebli. Najczęściej stosowaną sztuczką, aby uzyskać więcej miejsca z małego pokoju, jest stworzenie iluzji dużej przestrzeni. Przecenione, ale nie do przecenienia,  lustro to pierwszy element, którego nie może zabraknąć w małym pomieszczeniu. Odbija światło, przestrzenie i tworzy ciekawe kontrasty.

Dywany to świetne wzmacniacze, a także półki, które można zamontować nad łóżkiem lub pod parapetami.
Zajęcie całej szerokości pomieszczenia, na przykład szafką o pełnej szerokości, pozwala uniknąć ściśnięcia ściany.

Pracuj nad warstwami: mogą to być obrazy, żyrandole, poduszki i podwieszane meble. Zwiększają głębię przestrzeni działając jako katalizatory. Oko skupi się na najciekawszych szczegółach, które różnią się w zależności od osoby, odwracając uwagę od ogólnego pomieszczenia.

Niewidoczne stoliki nocne: oceniane alternatywne rozwiązania. Uzyskaj potrzebną przestrzeń z pionowego muru, tuż za łóżkiem, wystarczy około dwudziestu centymetrów.Podporę można uzyskać z wnęki wbudowanej w płytę gipsowo-kartonową lub pionowo otwartego pojemnika, a nawet długiej prostej półki.Kliknij, aby zobaczyć różne akcesoria do wyposażenia Twojego pokoju:
Produkty które mogą cię interesować
Email Newsletter
Newsletter
 • NIP IT 04187360401
 • Tel.+39 0541-623760 (21 linia telefoniczna)
 • pon-piąt 8.30-17.00
 • Via del pino 21 - 47822
 • Santarcangelo di Romagna (RN) Italy
 • info@viadurini.pl
 • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
 • Powyższe ceny zawierają podatek VAT