Made in Italy

3 ręcznie robione kopertówki z wysokiej jakości bawełny - Viadurini by Marchi

 • Made in Italy
 • Kod: ASPO246
zł 498,55 zł 553,96 -10%
Materiał czysta bawełna
Rozmiar Mały: około 13,5x6,5 cm; Średni: ok. 19x10 cm, Duży: ok. 27x16 cm
Dostawa 7/10 dni roboczych
Na wymiar Ten produkt można wykonać na wymiar. Aby uzyskać informacje: info@viadurini.pl lub wypełnij formularz poniżej

3 Wielofunkcyjna kopertówka z ręcznie nadrukowanymi kolorowymi motywami, pojedynczy prostokątny kawałek czystej bawełny wyprodukowany we Włoszech.

Od 1633 roku sztuka, historia, pasja, tradycja, zdolności manualne ożywiają laboratorium ręcznych wydruków na płótnie (tkaniny naturalne).

Artykuły wykonane z naszych „spontanicznych tkanin artystycznych” są wyjątkowe i niepowtarzalne, ponieważ są efektem wielomiesięcznej pracy.

Uwaga : Będąc wyjątkowymi egzemplarzami , produkt zawsze będzie inny i nigdy nie będzie miał tego samego nadruku. W momencie składania zamówienia prześlemy zdjęcia produktów aktualnie dostępnych, z których możesz dokonać wyboru.

Tkanina powstała jako powłoka na stole warsztatowym, na którym tkaniny są drukowane ręcznie.
Podczas faz drukowania kolor jest również częściowo przenoszony na leżącą pod spodem tkaninę, która miesiąc po miesiącu zamienia się w „mimowolne” dzieło sztuki, ale pełne koloru i uroku.

Ta forma „ sztuki spontanicznej ” jest nieprzewidywalna; efekt końcowy nie jest wynikiem wstępnego projektu i zawsze różni się od tkaniny do tkaniny, co pozwala nam tworzyć ekskluzywne i niepowtarzalne przedmioty w swoim rodzaju.
Każda krawędź, róg, po obu stronach artykułów wykonanych z tej tkaniny ma różne kolory i fasety.

Fazy realizacji są następujące:

 1. Wybór tkaniny : użyte w 100% naturalne tkaniny są wybierane po dokładnej ocenie, biorąc pod uwagę jakość i wytrzymałość w czasie, nawet po wielu praniach.
 2. Pranie : tkanina jest naturalnie prana i suszona.
 3. Cięcie : materiał jest przycinany na wymiar na stole roboczym.
 4. Manganatura : ta faza wykonywana jest za pomocą maglownicy z 1633 roku w celu wyprasowania , zagęszczenia i sprasowania tkaniny, tak aby w momencie druku kolor został w pełni wchłonięty przez tkaninę.
 5. Przygotowanie kolorów : zgodnie z recepturą z XVII wieku kolory są produkowane ręcznie przy użyciu naturalnych składników, które dają niepowtarzalne i żywe odcienie, zapewniając jednocześnie optymalną wydajność i maksymalną odporność.
 6. Odcisk dłoni : ta faza trwa miesiącami. Tkanina jest umieszczana na stole warsztatowym pod różnymi przedmiotami, które będą się zmieniać i drukowane w ciągu miesięcy i miesięcy pracy. Różne kolory i wzory zostaną „spontanicznie” przeniesione na ten materiał pod wpływem nacisku drewnianej formy i będą zachodzić na siebie. Efektem końcowym będzie eksplozja nieprzewidywalnych i niepowtarzalnych kolorów i odcieni.
 7. Utrwalenie koloru : Po kilku miesiącach ... kiedy rezultat osiągnął maksymalny wyraz, następuje utrwalenie koloru. Kolejna ważna faza zapewniająca trwałość koloru i utrzymanie jego blasku w czasie.
 8. Prasowanie maglownicą : prasowanie materiału niezbędnego do przygotowania do kolejnej fazy pakowania i szycia.
 9. Pakowanie i szycie : na tym etapie różne artykuły są tworzone, szyte i pakowane ręcznie.
 10. Ostatnie prasowanie maglownicą: artykuł jest gotowy do użycia.

Cały proces produkcyjny, prowadzony jak w 1633 r., Ma naturalnie niski wpływ na środowisko, jest zrównoważony ekologicznie , ponieważ zużycie energii jest ograniczone do minimum.

Każde dzieło należy uznać za prawdziwe dzieło sztuki , niepowtarzalne i niepowtarzalne w swoim rodzaju.
Ręczna obróbka na wszystkich etapach produkcji sprawia, że każdy przedmiot jest wyjątkowy, a każdy najmniejszy szczegół, który może wydawać się niedoskonałością, świadczy o tym, że praca została wykonana przez mistrza, a nie maszynę.

Specyfikacja:

 • Tkanina : 100% bawełna
 • Instrukcja prania : Prać ręcznie w zimnej wodzie.
Artykuł składa się z:
 • 1 kopertówka 13,5x6,5 cm;
 • 1 kopertówka 19x10 cm;
 • 1 kopertówka 27x16 cm.
Uwaga: należy rozważyć środki indykatywne . Ponieważ są to produkty wykonane ręcznie, wymiary mogą się nieznacznie różnić.
Email Newsletter
Newsletter
 • aicel
 • confindustria
 • sectigo
 • sonosicuro