Made in Italy

7 włoskich noży ze stali nierdzewnej, Berti wyłącznie dla Viadurini - Alessano

  • Made in Italy
  • Kod: ALESSANO
zł 7237,12
Materiał Stal nierdzewna
Dostawa 5/8 dni roboczych

Zestaw 7 wysokiej jakości noży wyprodukowanych we Włoszech.

Pudełko zawierające 7 noży niezbędnych do krojenia ponad 450 włoskich serów:
Pastedure: Jakie sery kroić tym nożem: zaprawiony asiago, twardy stanik, bitto, provolone, bardzo stary toma, montasio, calcagno i wszystkie sery o podobnych właściwościach. Jak używać tego noża: krojenie twardych serów narzuca pewną siłę, aby pokonać opór, który sprzeciwia się konsystencji ciasta. Prawidłowy nóż musi mieć cienkie ostrze do cięcia, ale szerokie i mocne, aby wytrzymać wysiłek związany z cięciem i dobrze oddzielić suche powierzchnie. Konieczne jest skoncentrowanie wysiłku na rękojeści i tylko w przypadku ekstremalnego oporu pomaganie drugą ręką, również naciskając na grzbiet ostrza. Ale bądź ostrożny! Aby uniknąć strzępienia się ciasta, krój musi być zdecydowany i dobrze wykalibrowany, bez ślizgania, dzięki czemu ostrze wnika prostopadle do powierzchni nośnej i opada w dół ze stałym naciskiem. Rzeźbiarz będzie musiał wykonywać swoje działanie w zrównoważony sposób, tak aby ostrze wnikało idealnie poziomo, aby zapobiec pękaniu pasty serowej na końcu cięcia.

Półtwarde : jakie sery kroić tym nożem: fontina, raschera, fresh toma, emmenthal, young asiago, sycylijskie canistrato i wszystkie sery o podobnych właściwościach. Jak używać tego noża: półtwarda konsystencja pasty mlecznej wymaga poręcznego, lekko ciężkiego noża, skonstruowanego w taki sposób, aby wysuszyć ser bez powodowania pęknięć na ściętych ścianach, co mogłoby się zdarzyć nożem z nadmiernie szerokie i grube ostrze. Jednocześnie ostrze musi być w stanie ciąć skórkę, która jest generalnie bardziej jednolita niż ciasto wewnętrzne. Z tego powodu kształt ostrza jest lekko wysklepiony w środku, konfigurując się jako klin penetrujący. Ten przedmiot może przekształcić się w piłę z krótkim ruchem poprzecznym, gdy skorupa jest zbyt mocna. Pozwala to rzeźbiarzowi na precyzyjne użycie tego samego nacisku, aby uniknąć szkodliwych form ugięcia dolnej części. Dlatego nacisk wywierany na ostrze musi być niewielki i działać prostopadle do powierzchni nośnej, unikając niewłaściwego zginania.

Pastemolli: jakie sery kroić tym nożem: gorgonzola, mozzarella, robiole, quartirolo z Val Camonica, murianengo, panerone i wszystkie sery o podobnych właściwościach. Jak używać tego noża: ostrze noża do serów miękkich lub miękkich musi kroić ciasto bez przyklejania się do niego, oddzielając wysuszone twarze w wyraźny sposób bez zginania lub zgniatania. Rzeźbiarz musi ciąć zdecydowanie, ruchem początkowo nachylonym do powierzchni podparcia, tworząc punkt podparcia na końcowej części noża i operując pozostałą częścią ostrza prostopadle do powierzchni podparcia, ale w kierunku obrotowym. W hipotezie, że ciasto jest zbyt kruche, nie chcąc, żeby się posmarowało nożem i potwornie się podarło, wyjaśnię sekret, ale nikomu nie powiem: ostrze zwilż wilgotną szmatką, aby zmniejszyć tarcie jak najwięcej i ułatwić przesuwanie po kruchym cieście.

Kompakt: Które sery kroić tym nożem: ten typ noża jest zwykle używany do serów o bardzo wysokiej i zaokrąglonej stronie, takich jak parmezan stołowy, dojrzewające pecorino romano, fiore sardo, sycylijskie canestrato, dojrzałe castelmagno, gavoi i wszystkie sery o podobnych cechach. Jak używać tego noża: jest to nóż, który doskonale zastąpi serię noży z ostrzem migdałowym, haczykowatym migdałem, przybitym sercem, służącym do grawerowania i rozłupywania zwartego, twardego, ziarnistego lub kredowego makaronu. Końcówkę należy przykleić do skórki, a następnie równomiernym i mocnym dociskiem zgodnie z naciągnięciem ostrza, ciasto kroi się i delikatnie schodzi.

Trapez: Jakie sery kroić tym nożem: emmenthal, provolone, canestrato z Apulii, sycylijskie pecorino, ser fossa di Sogliano, miękkie pecorino i inne twarde i półtwarde sery, ale z wysokimi bokami i wszystkie sery o podobnych właściwościach. Jak używać tego noża: zastępuje dzwonek, łopatę, odwróconą kolbę i noże w kształcie emmentalu. Jego funkcją jest grawerowanie twardych lub półtwardych serów z boków za pomocą wysokiego i kształtu o znacznej średnicy lub za pomocą plastrów, które pojawiają się na stole w mniej lub bardziej zbliżonych konfiguracjach brył. Nacisk wywierany przez rzeźbiarza koncentruje się w całości w uchwycie i pionowo w stosunku do powierzchni nośnej, tak aby wysuszyć makaron idealnie prostopadle do skórki w sposób klarowny i bez zwłoki, zgodnie z zasadą sformułowaną przez Monsieur Jean Francois Guillontin.

Łopatka: jakie sery pokroić tym nożem: wszystkie bardzo delikatne sery do posmarowania. Jak używać tego noża: szpatułka ze stalowym ostrzem, nawet jeśli jest mniej wyrafinowana niż starożytne z kości lub kości słoniowej, jest bardziej elastyczna i miękka i lepiej nadaje się do rozprowadzania bardzo delikatnych past mlecznych. Możemy go również używać jako ostrza tnącego, ponieważ pomimo braku krawędzi jest na tyle cienki, że można go ciąć bez łamania każdego rodzaju sera.

Łuk: Jakie sery kroić tym nożem: stracchino, robiola, miękkie taleggio, bossolasco, świeże kozy, crescenza, rzymska i piacenza ricotta, seiras, świeże tomini i primo sprzedaż oraz wszystkie sery o podobnych właściwościach. Jak używać tego noża: w biednych chłopskich stołówkach północnych Włoch w niezbyt odległym czasie głównym posiłkiem była polenta. Do przecięcia plastra na ogół używano nici ze sznurka, konopi lub jelit, przymocowanych na dwóch końcach za pomocą dwóch drewnianych kołków. Tego narzędzia używano również do krojenia, gdy było, i było to wielkie przyjęcie, patyka masła lub tometty świeżego sera lub seiras, które w ten sposób mistrzowsko doprawiały skromne jedzenie. Czasami zamiast prostej nici istniało bardziej wyrafinowane narzędzie, zrodzone z inwencji jakiegoś pasterza. Był to łuk utworzony z elastycznego drewna (wierzby, orzecha laskowego, śliwki lub sitowia) naciągniętego na nitkę, co pozwoliło na bardziej wyrafinowany rodzaj cięcia i nadało pewien styl skromnemu stołowi w domu. Dlatego pomyślałem o zaproponowaniu łuku w jego oryginalnym i nieznanym kształcie jako hołd dla tradycji chłopskiej, wielu margari, którzy go używali, ponieważ jestem przekonany, że wyciąć świeżą, rzemieślniczą tomettę, wciąż ciepłą ricottę, za pomocą tak prostej ale tak pomysłowy, jak również ponownie proponuje atawistyczny i niemal ofiarny rytuał, nakłoni Maitre Coupeur do podjęcia bardziej ostrożnego działania: plasterek uwalnia bardziej intensywne smaki, aby można go było skosztować w swoim maksymalnym zapachu.

Ostrza otrzymywane są poprzez cięcie laserowe z blach specjalnej stali tnącej, co pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości ostrza (drobne i uporządkowane uziarnienie bez kucia). Wykonane z pełnym trzpieniem, czyli ostrze jest jednym kawałkiem przechodzącym przez całą rękojeść, posiadają wykończenie powierzchni satynowego ostrza. Produkowane całkowicie ręcznie w małych ilościach i bez podziału pracy, ci, którzy je zainicjowali, kończą je: na każdym ostrzu znajdują się inicjały rzemieślnika, który je wykonał.

Łuk jest w pośpiechu i ocynkowany drut żelazny nie nadaje się do mycia w zmywarce i zaleca się szybkie mycie ręczne z natychmiastowym wysuszeniem. Obróbka cieplna obejmuje również dochładzanie w temperaturze -80 ° C, aby zapewnić maksymalną wydajność i czas cięcia.
Wersje z uchwytami z pleksiglasu można myć w zmywarce, ponieważ wszystkie nasze uchwyty z pleksiglasu poddawane są specjalnemu procesowi stabilizacji, dzięki czemu można je myć w zmywarce. Wyprodukowane z wysokiej jakości stali tnącej, można je myć w zmywarce tylko w wersji z uchwytem z plexi, ale warto wiedzieć o możliwych konsekwencjach:
1. zmywarka powoduje szybkie starzenie się mytych w niej przedmiotów.
2. im lepszej jakości stal tnąca, tym mniej stali nierdzewnej.
3. ostrza mogą być poplamione małymi czerwonawymi plamami lub dużymi niebieskawymi aureolami:
do. jeśli zostanie pozostawiony do spuszczenia lub wyschnięcia w zmywarce
b. jeśli pozostawał brudny przez długi czas po użyciu
do. jeśli woda do mycia jest bogata w żelazo
4. dobre mycie rąk i staranne suszenie po umyciu są sekretem zachowania Twoich noży w najlepszym stanie
5. Mycie ręczne i natychmiastowe suszenie są OBOWIĄZKOWE w przypadku noży z trzonkami wykonanymi z rogu, drewna lub innych materiałów naturalnych.
6. Nie prać agresywnymi detergentami ani wodą o temperaturze powyżej 60 ° C.

Pomiary:
- noże z pełnym chwytem
- waga: 909 gr.
- ostrze ze stali nierdzewnej
- uchwyt: bukszpan
Email Newsletter
Newsletter
  • aicel
  • confindustria
  • sectigo
  • sonosicuro