Made in Italy

Antyczny nóż Vendetta Corsa z rękojeścią z rogu wołowego Made in Italy - Bairo

  • Made in Italy
  • Kod: BAIRO
zł 2322,72 zł 2580,84 -10%
Materiał Stal i róg
Dostawa 15/30 dni roboczych
Długość (cm) 23

Korsykański nóż zemsty z rękojeścią z rogów wołowych Made in Italy.

Ta linia noży historycznych składa się z wiernych reprodukcji noży antycznych z dbałością o najmniejsze detale i jest wykonywana zgodnie z tradycyjnymi metodami obróbki stosowanymi w starożytności, aby zagwarantować perfekcyjnie wykonany produkt końcowy. Otrzymujesz nóż pełen historii i kultury, który jest w stanie opowiedzieć o miejscu i historycznym momencie, do którego sięga.

Ten konkretny nóż nazywa się „ Corsican Vendetta i jest to wierna reprodukcja typowego starożytnego noża ofensywnego, szeroko rozpowszechnionego na terytoriach Korsyki, odkąd ta wyspa należała do Republiki Genui. Właśnie z tego powodu to, co charakteryzuje ten artykuł, to podobieństwo do modeli genueńskich i piemonckich, takie jak konstrukcja długiego i zwężającego się ostrza oraz mechanizm blokujący sprężynę, przypominający noże francuskie, element związany z wpływem ci ludzie na wyspie. Ostrze jest wykonane ze stali i ma 11 cm długości, a rękojeść jest wykonana z rogu wołowego i ma metalową konstrukcję, która umożliwia również bezpieczny i pewny chwyt. Konstrukcja rękojeści zawiera również mały krok „indeksujący”, który zapobiega przesuwaniu się ręki w kierunku ostrza podczas ofensywnej akcji.
Dzięki zastosowaniu tradycyjnych technik, wysokiej jakości materiałów i rzemieślnictwa wykonanego we Włoszech przez mistrzów branży, produkt końcowy stanowi prawdziwy kawałek historii, która przywołuje kulturę tamtych czasów dzięki unikalnemu projektowi i dbałości o szczegóły.

Uwaga : wykończenia na zdjęciach mają charakter orientacyjny. Każdy uchwyt z rogu wołowego jest wyjątkowy i ma różne odcienie kolorów.
Email Newsletter
Newsletter
  • aicel
  • confindustria
  • sectigo
  • sonosicuro