Made in Italy

Antyczny nóż Buffalo Horn ze srebrnymi detalami Made in Italy - Blade

  • Made in Italy
  • Kod: LAMA
zł 11258,14 zł 12509,05 -10%
Materiał Stal i róg
Dostawa 15/30 dni roboczych
Długość (cm) 19

Antyczny nóż z rogu bawola ze srebrnymi detalami i grawerowanym ostrzem Made in Italy.

Ta linia noży historycznych składa się z wiernych reprodukcji starożytnych noży z dbałością o najmniejsze szczegóły i wykonanych zgodnie z tradycyjnymi metodami obróbki stosowanymi w starożytności, aby zagwarantować perfekcyjnie wykonany produkt końcowy. Otrzymujesz nóż pełen historii i kultury, który jest w stanie opowiedzieć o miejscu i historycznym momencie, do którego sięga.

Wykonany ręcznie we Włoszech , w szczególności ten zabytkowy nóż nazywany jest „ Nożem miłości ”, ponieważ dawano ten konkretny przedmiot jako prezent zaręczynowy lub ślubny przez mężczyznę lub kobietę, ale mógł również pełnić funkcję amuletu do ochrony albo odwracaj złe oko od oblubienicy. Charakteryzuje się obecnością licznych zdobień i elementów symbolicznych wygrawerowanych na ostrzu o długości 9 cm dzięki technice trawienia używanej od czasów starożytnych do grawerowania i zdobienia broni. Z kolei rękojeść wykonana jest z rogu bawołu i wzbogacona jest o srebrne blaszki i kule, które podnoszą jej wartość historyczną, a także walory i piękno. Wewnątrz rękojeści znajduje się również sekretne ostrze z tępym czubkiem oraz drugie ostre i cienkie ostrze.
Dzięki zamiłowaniu do tradycji i dbałości o szczegóły mistrzowie sztuki cutlers są w stanie stworzyć produkt, który pozwala opowiedzieć historię, przywodząc na myśl zastosowania i zwyczaje z przeszłości, jednocześnie przekazując kulturę przeszłości. .
Email Newsletter
Newsletter
  • aicel
  • confindustria
  • sectigo
  • sonosicuro