Tel. +39 0541 623760 od 9.00 do 17.00
 
  • 0
  • 0

Antyczny nóż Buffalo Horn ze srebrnymi detalami Made in Italy - Blade

Kod: LAMA
zł 13.402,54 zł 17.992,47 -26%
z VAT

madein_italy

- +
Materiał
Stal i róg
Dostawa
15/30 dni roboczych
Długość (cm)
19
Viadurini by Fontani

Antyczny nóż z rogu bawola ze srebrnymi detalami i grawerowanym ostrzem Made in Italy.

Ta linia noży historycznych składa się z wiernych reprodukcji starożytnych noży z dbałością o najmniejsze szczegóły i wykonanych zgodnie z tradycyjnymi metodami obróbki stosowanymi w starożytności, aby zagwarantować perfekcyjnie wykonany produkt końcowy. Otrzymujesz nóż pełen historii i kultury, który jest w stanie opowiedzieć o miejscu i historycznym momencie, do którego sięga.

Wykonany ręcznie we Włoszech , w szczególności ten zabytkowy nóż nazywany jest „ Nożem miłości ”, ponieważ dawano ten konkretny przedmiot jako prezent zaręczynowy lub ślubny przez mężczyznę lub kobietę, ale mógł również pełnić funkcję amuletu do ochrony albo odwracaj złe oko od oblubienicy. Charakteryzuje się obecnością licznych zdobień i elementów symbolicznych wygrawerowanych na ostrzu o długości 9 cm dzięki technice trawienia używanej od czasów starożytnych do grawerowania i zdobienia broni. Z kolei rękojeść wykonana jest z rogu bawołu i wzbogacona jest o srebrne blaszki i kule, które podnoszą jej wartość historyczną, a także walory i piękno. Wewnątrz rękojeści znajduje się również sekretne ostrze z tępym czubkiem oraz drugie ostre i cienkie ostrze.
Dzięki zamiłowaniu do tradycji i dbałości o szczegóły mistrzowie sztuki cutlers są w stanie stworzyć produkt, który pozwala opowiedzieć historię, przywodząc na myśl zastosowania i zwyczaje z przeszłości, jednocześnie przekazując kulturę przeszłości. .

Produkty które mogą cię interesować

Ostatnio oglądane produkty