Made in Italy

Antyczny, ręcznie robiony nóż myśliwski ze stalowym ostrzem Made in Italy - Afri

  • Made in Italy
  • Kod: AFRI
zł 1.002,49 zł 1.253,13 -20%
Materiał Stal i róg
Dostawa 15/30 dni roboczych
Długość (cm) 27

Nóż myśliwski Africa wykonany ręcznie ze stalowego ostrza Made in Italy.

Ta linia noży regionalnych jest częścią starożytnej tradycji i jest wykonywana ręcznie przez mistrzów krojenia, którzy są ekspertami w branży, którzy szanują tradycyjne techniki, dzięki czemu udało im się przywrócić do życia zastosowania i zwyczaje miejsca. Tego typu noże są typowe dla różnych stolic i obszarów Półwyspu Apenińskiego, a dzięki zamiłowaniu do tradycji przywracają do życia kulturę i zwyczaje z przeszłości, tym samym potrafią opowiedzieć kawałek historii.

Ten nóż jest wierną repliką noża " Caccia Africa " charakteryzującego się szczególnym stożkowym kształtem i metalową konstrukcją, która gwarantuje wytrzymałość i pewny chwyt. Nóż posiada płytową rękojeść wykonaną z rogu, materiału, który nadaje produktowi elegancji , natomiast ostrze wykonane jest ze stali MA5M . Broń tego typu była częścią wyposażenia, które dostarczono włoskim wojskom podczas wyprawy na Abisynię, dlatego jej konstrukcja przywodzi na myśl historię i kulturę tamtych czasów dzięki dbałości o szczegóły, poszanowaniu tradycji i pasji mistrzów noża, którzy wykonują ten produkt ręcznie we Włoszech .

Dostępne wykończenia :
  • róg wołu;
  • róg bawola.
Uwaga : wykończenia na zdjęciach mają charakter orientacyjny. Każdy uchwyt z rogu wołowego jest wyjątkowy i ma różne odcienie kolorów.
Produkty które mogą cię interesować
Email Newsletter
Newsletter